Jak přežít karanténu

Ahoj světe,

myslím, že nikdo z nás nečekal, že se na pár měsíců budeme muset uzavřít před celým světem, a že budeme netrpělivě čekat až nás všechny zase jednou vypustí a my budeme moc jít ven, vidět rodinu, cestovat, vzdělávat se bez pocitu, že ohrozíme někoho a budeme užívat život na plno, ta jak jsme byli zvyklí.

I když situace v dnešním světě je naprosto šílená a já si pořád říkám jestli se to opravdu děje, rozhodně rok 2020 je trošku divoký rok pro celý svět, tak si myslím, že v každé situaci je něco dobrého a poučného co nás obohatí, a buďme upřímní a ruku na srdce, polední roky jsme byli všichni tak trochu zlobivci, že jo? Ať už to bylo v politice či ničení přírody, dokonce si myslím, že i cestování se stalo tak trochu nezdravé, nejen pro planetu, ale i pro nás jakožto človeka. Pořád jsme tak něco odkládali, až si to příroda prostě vyřešila sama.

Moje izolování v divočině

Věřte mi, že já jsem strašně moc nepřírodní, a vše co mi připomíná květinu je většinou bodlák, takže moje šťastné místo je ve městě, ale zase věřím v to, že příroda je silný lékař a dokáže nám pomoci i co se týče nějaké vyšší energie, kterou čerpáme z ní. Jelikož žiji nějaký ten rok v Londýně, tak jsem tušila, že to bude město, které bude nejvíc zasažené virem, pokud se nebude něco dělat. Nemusíte mít vystudovaný Oxford, že co se týče viru, tak tam si to pěkně rozprostřeme, a je pravdou, že začátkem března jsem začala vidět, že lidi jsou tak trochu marodi. To byl také důvod proč jsem se rozhodla kývnout na nabídku mého šéfa, se přestěhovat do Devonu na nějaký ten měsíc, jednoduše utéct z nakaženého Londýna, udržet si stabilní příjem a mít zase tak trochu novou etapu v životě. Je to 2 měsíce co jsem v Dallwood a upřímně je to tu nádherné a to vše co se tu děje, to že mohu běhat, procházet se bez strachu a vidět jedno z nejkrásnějších míst v Anglii je prostě obrovská výhoda a jsem za ní vděčná.

karantena-devon

Jak to vše přežít:

Jak to vše přežít a nezbláznit se? Myslím, že recept by byl pro každého tak trochu jiný. Každý máme jinou situaci, kterou procházíme, avšak myslím, že každý najdeme určitou aktivitu nebo nápad, který nám nějak pomůže. Já našla pár, které mě pomáhají.

SPORT

Není nic jiného co by teď bylo důležitější. Udržuje nás to fit a jak jinak porazit vir než jen s dobrou fyzičkou. Vím, že ne každý má tu možnost a jsou jistá zdravotní omezení, ale i kdyby malá procházka, tak je to strašná pomoc pro tělo a mysl. Já sem se rozhodla běhat, a věřte mi tady ty kopce mi daly dobře zabrat, avšak za pár týdnu jsem už zvládala 10 km a užívala si to. Takže sport sport sport … a ještě jednou sport!

OSOBNÍ ROZVOJ

Jestli bylo něco co jste chtěli se naučit nebo zapracovat tak teď je ta nejlepší doba to udělat. Ať už se rozhodnete věnovat volný čas studiu, hraní na nástroj nebo jen zdokonalování v určité sféře, tak jen do toho! Mohu doporučit online vzdělávací program Alison. Je sice anglicky, ale jsou tam šikovné kurzy pro všechny co chtějí na něčem zamakat.

ČETBA

Moje oblíbená činnost, která mě naprosto uklidní a ještě k tomu baví. Dokonce jsem přišla na to, že vždy když jsem četla, tak jsem usnula po první stránce, ale čím více čtu, tak zmáknu toho mnohem více než usnu. Pokud chcete kouknout na nějaké knihy, které jsem četla, tak koukněte na můj Goodreads, určitě pošlete vaše oblíbené knihy.

NETFLIX

Toto nemusím moc asi rozebírat, my všichni jej milujeme! Je to náš nejlepší kámoš teď! Ave NETFLIX!

PEČENÍ/VAŘENÍ

Všichni jsem přeborníci v pečeni chleba, a toto byl ten moment pro který žijeme. Domácí chleba a tolik dobrot, kvůli kterým jsem vykoupili všechny mouky, kvasnice a cukr. Pečení je lék, že ano?

Happy OCD

Pro všechny milovníky uklízení, toto je naprosto doba plná dezinfekce a umývání, třídění a skládání. Věřte mi, že já se nemohu dočkat až budu doma a přeházím celý byt. 

A jaká je vaše karanténa? 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *