Má nová zdravější cesta

2020 je rok jako korálek, ale je to také důvod se zamyslet a začít znovu, a především lépe. My všichni se můžeme vydat na nějakou tu cestu poznání, naučit se něco nového, nebo změnit něco v našem životě co se nám ne zrovna líbí.

Je pravda, že jsem se poslední měsíc během karantén necítila úplně nejlépe, a úplně ztratila všechny své návyky. Vůbec nic mě nebavilo, a to zapříčinilo, že jsem během pouhých 3 měsíců přibrala 6 kilo a cítila se prostě nemocně. 

Po návratu z Devonu, kde jsem prožila svou karanténu, jsem si slíbila, že se musím o sebe starat mnohem více. Ne jen, protože máme vir, a je dobré být zdravý, ale i protože jsem měla první pocity úzkosti a to je vše o hlavě.

Možná i důvod, že jsem daleko od rodiny a není zrovna moc snadné odejít zpět, tak jsem trochu bojovala s hlavou, avšak to byl také důvod, proč se trochu zamyslet a začít něco nového, co vlastně neznám.

Jednou UP&DOWN

Já vždy bojovala s váhou as tím jak správně jíst, protože ze všech diet jsem měla pořádný chaos v hlavě, co vlastně mám jíst, že vše je přece nezdravé, a tam je tuk, tam je cukr, těstovina je špatná, chleba je peklo a já končím se salátem a pořádným hladem. Nejvíce jsem přibrala na váze, když jsem odešla ze vztahu, který byl tak trochu toxic. (Během toho jsem zhubla 15 kilo, ale stresem). Když jsem pomalu byla spokojenější, tak jsem během 4 měsíců přibrala snad 18 kilo, což naprosto zničilo moji postavu, kterou jsem si udržovala cvičením a tedy i stresem. To vše se podepsalo na kůži, celulitidě, prasklinách, ale i mé pohledu sama na sebe. Přestala jsem hned nosit šaty, nakoupila větší oblečení a asi 100x začala KETO dietu, která byla snad ještě horší, protože mi hned házela 100x jojo efekt. Prostě vše špatně! 

Je to pár měsíců co jsem sama změnila náhled na sebe samou a začala si vážit toho, že vůbec jsem zdravá (možná i ten vir teď trochu zabral), a teď je to asi poprvé co opravdu vidím, že my holky jsme na sebe strašné bestie. Umíme si dát solidní čočku, když se to týče našeho těla. To už já chci změnit a vědět, že vlastně ty kila nějak přežiju. 

CENTR APP

Je to přesně měsíc co jsem začala cvičit, vařit, meditovat s aplikaci CENTR, která je navržená trenéry a kuchaři Chrise Hemsworth (všichni víme, že jde o Thora) … A prostě přece nejvíc sexy muž planety musí vědět co dělat, ne? Takže když se do toho pustím, tak budu vypadat minimálně jako Thor nebo maximálně stejně, ale aspoň to vyzkouším. Centr je placená aplikace, která nabízí bohaté čtení ohledně zdravého životního stylu, cvičení různých stylů, meníčka a recepty, které jsou chutné a rychlé, meditace. 

Výhody:

Hodně receptů, hodně cvičení, určité úrovně, zajímavé čtení, sestavování nákupního listu, cvičení i bez pomůcek, můžete se dát do různých skupin na FB a instagramu a být v kontaktu se všema co dělají stejný program. 

Nevýhody:

Nemůžete si zaznamenávat výsledky, není tam položka, kde si dáte oblíbené recepty, některá cvičení jsou hodně uskákaná což, ja v bytě opravdu nemohu, palačinky nefungují :D:D (zkoušela jsem 3x jejich palačinky a prostě nikdy z toho nic nebylo), pro některé vysoká cena (3 měsíce 44.99 liber, takže 1 305 kč).

1 měsíc a první výsledky

Musím říci, že na váze se ani výsledky moc neukazují, jen opravdu malinko, ale za to, když porovnám fotky, tak nějaké změny tam vidím. Je to asi poprvé v životě, kdy se cítím fajn a silnější v rukou. Je skvělé cítit, že cviky, které jsou opravdu náročné, a které jsem neudělala, tak teď udělám. Opravdu si užívám vaření, které je jednoduché a výjde zhruba týdně na 40 liber (900 kč), což není tak hrozné na poměr, že jíte opravdu zdravě. Oceňuji, že recepty jsou vytvářené tak, aby byly co nejméně náročné na vaření, protože s tím, že pracuji 11 hodin denně, tak nemám moc času vařit a cvičit. Jeden recept je tak na 20 minutek, což není špatné. 

Vaření

Já vždy milovala vaření a pečení, takže příprava jídla pro mě nikdy nebylo problém, ale spíše vědět jaké porce mohu sníst, tak to byla vždy bojovka. Byla jsem překvapená, že například 60g hnědé rýže mám na 2 dny, a ne na jednu porci. Je to opravdu o porcích a surovinách, které jíme. Jídelníčky jsou přesně sestavené podle clean eating, což je preference neprocesovaného jídla. Občas tam najdete nějakou pancettu nebo chorizo, ale nic víc. Je to sestavené hlavně z ryb, kuřecího, luštěnin, zeleniny.

Najdete i zdravé svačinky a dezerty. :) 

Meditace

Meditace je prostě skvělá věc. Myslím, že dnešní generace by měla mít hodiny meditace ve škole, protože je to snad lék na vše. Já jsem vždy meditovala, když jsem měla problém usnout nebo když jsem cítila nějaký nátlak atd … Prostě jen dýchat a vypnout je strašně magické pro nás. Rozhodně meditace není nic snadného, protože jsme zvyklí pořád nad něčím přemýšlet a vypnout mozek je někdy fakt těžké. Veškeré meditace jsou nahrány trenéry a jsou tam i spánkové vizualizace, které vám pomohou usnout. Změna u mě je i větší opočinek. Moje pátky jsou teď více doma s vínem, maskou na obličeji a zmrzkou. :D

SUMA SUMARUM

Takže po měsíci za sebe říkám, že CENTR mi pomohl se odrazit a poznat i jiné odvětví cvičení a fitness, které jsem vůbec neznala. Dokonce si myslím, že jsem se do toho tak dostala, že chci vědět mnohem více o lidském těle a stravování, ne jen vědět, že cukr je špatný a tuk škodí, a pak ve výsledku vlastně nejím nic. Spíše naopak, chci vědět co jíst tak aby to fungovalo. Vše je o stravě a bohužel přiznávám, že nejvíce jsem vždy zhubla stresem, to zajisté pak zapříčinilo jojo efekt a zdravotní problémy. Chci se naučit si jídlo nevyčítat a nedřít v posilovně 2 hodiny abych vše spálila. 

Zajisté z fotek jde vidět, že je ještě solidní kus dobré práce předemnou, ale je to zábava. Celou moji zdravější cestu budu dílet i tady a tím popřípadě i motivovat lidi okolo. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *